מי עושה תוכנית עסקית?

מי עושה תוכנית עסקית?

אני רוצה להעלות למודעות את החשיבות של תוכנית עסקית להתפתחות העסק. אנחנו ב- 2018 ועדיין עצמאים רבים מתנהלים בצורה ספונטנית.

המלצה מקצועית שלי, ואני מאמינה שגם של רבים נוספים, להשקיע בתוכנית עסקית. יש מה לתכנן, יש מה לבנות ולטפח. הצלחה עסקית אינה מתרחשת בצורה ספונטנית, וכדאי מאוד לסגור קצוות ולמנוע “חורים” בהתנהלות ובתוצאות.

אנו מדברים על העסק שלך, העשייה שלך, הפרנסה שלך. התוכנית העסקית מעניקה לך ציר התפתחות ברור, מאפשרת לך לעקוב אחר ההתקדמות שלך, לשפר את הגרסא, ולעמוד ביעדים שהצבת לעצמך. תכנון מוקדם יאפשר לך להשיג את המטרות העסקיות שלך, זה לא יקרה מעצמו.
גם אם תמיד שמרת מקום לספונטניות, אם העסק שלך פועל בעיקר על המלצות “מפה לאוזן”, אם שנים שהעסק כבר פעיל, תמיד הצלחת ותמיד לא דאגת “לסגור את החודש”, ההמלצה שלי אליך לא להשאיר דבר ליד המקרה.

נקודה לבדיקה עצמית – האם יש לך נטייה להסתמך על המלצות של לקוחות? כדאי לשים לב שישנם חודשים בשנה שיש ירידה בהמלצות, זמני מיתון ולכן לא מומלץ להשען על המלצות בלבד.
יש כאן עניין של אחריות לקחת, לשמור על היציבות לפרנס את עצמכם ואת בני המשפחה שלכם, להמנע מחוסרים בחשבון הבנק, מהפתעות ו”בורות” בהכנסות.
אני בטוחה שגם לך חשוב להתחיל את החודש ולדעת בוודאות שבסוף החודש יהיה לך מספיק הכנסה. תכנית עסקית הנבנית בעזרת יועץ עסקי, תאפשר לך לתכנן את יעדי ההכנסות וההוצאות לשנה הקרובה, הרבעון הקרוב והחודשים הקרובים. כך שניתן יהיה להקצות את המשאבים המתאימים לכל אפיק הכנסה, בהתאם למה שתכננת.

לא לשכוח שיש בידך כעת כלי בקרה מחובר לשטח, באמצעותו אפשר לבצע בדיקה האם הגעת ליעדים מדי חודש או רבעון.

רואה החשבון שלך יאמר לך מדי פעם, “מכרת הרבה החודש, תשלם הרבה מע”מ.” לא כדאי להסתפק במידע הזה בלבד. תכנון העתיד יעניק לך שקט נפשי ובטחון, יהיה זה מפתיע לגלות כמה אפשר ללמוד על עצמנו ועל העסק שלנו, בעקבות התכנית העסקית, להסיק מסקנות, לגבש תובנות, לעדכן את התוכנית, להגשים ולהצליח.

שלכם,
ענת אשד גלזר, רו”ח

שתפו את הפוסט

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שירותי המשרד

הנהלת חשבונות וראיית חשבון

FineNancy

FinanSoul

תכנית עסקית

גיוס הון ואשראי

ניהול כספים במיקור חוץ