עסק לתפארת

לאורך שנות העשייה שלי אני שומעת הרבה מאוד סיפורים אודות התחלה של פעילות עסקית, ובמילים אחרות על התחלת עסק.

הרבה אנשים מתחילים את העסק שלהם באופן הדרגתי, צעד צעד, בזהירות ואיטיות מסוימת. פעמים התחלת עסק מתרחשת בצורה “מקרית”, מפתחים תחביב אהוב למקצוע, למרות שבעיני שום דבר אינו מקרי בחיים. שמעתי גם סיפורים שהתחלת עסק יצאה לדרך לאחר ארוע מכונן בחיים, רגע מיוחד בו ניגשים להגשים חלום נושן, ישנם אנשים שסביב משבר גיל ה- 40 מצאו את עצמם יוצאים לדרך עצמאית. מספר הסיפורים כמספר העצמאים.

אני רוצה לדבר על הנקודה הזו של ההתחלה, מהרגע שמתחילים לקבל כסף עבור העשייה ועד הרגע שמחליטים להתקשר עם רואה חשבון. לא מעט שמעתי על הכוונה להתקשר עם רואה חשבון כשהעסק יגדל ולא מיד בהתחלה. אותו בעל עסק אומר לעצמו בתחילת הדרך – “אני לא צריך רואה חשבון, העסק שלי עדיין קטן, אני אגיש את הדוחות ואסתדר בעצמי בשלב הזה. כשהעסק יגדל ויהיו לי מספיק הכנסות, אקח רואה חשבון או יועץ מס. כשאפחד ממס הכנסה אתחיל לדווח ולהוציא חשבוניות, עכשיו אני מרוויח מעט ואני “מתחת לרדאר”. יסלחו לי אלה המעטים שעשו זאת בצורה מתוכננת, עם יעוץ עסקי, ליווי כלכלי ויועץ מס.

מאוד ייתכן שבהתחלה הפעילות העסקית היא זעירה, כמו כל ההתחלות, מפתחים מוצר או שרות, מציעים אותו למעגל הקרוב בשלב הראשון, חברים בני משפחה, חברים בעבודה, שכנים, להורים בכיתה ובלי לשים לב יש לכם הכנסות מהעשייה העצמאית שלכם

שרות חישוב המשכורות לעובדים

אז מה עושים עכשיו?

ההמלצה שלי לעבוד בצורה מסודרת מההתחלה. יש לכך כמה מניעים וסיבות. ראשית ברמת הכוונה, עבודה מול רואה חשבון, מבטאת כוונה עסקית רצינית, בלי קשר להיקפי ההכנסות בהתחלה, מתוך הבנה כי התפתחות עסקית היא תהליך לכל דבר ועניין, הדורש רצינות מההתחלה.

דבר נוסף, מבחינה רישום תקין, מי שעובד בצורה מסודרת, מדווח על ההכנסות, זכאי לדווח על ההוצאות ולהכיר בהם לצרכי מס הכנסה ומע”מ.
עבודה מסודרת מול רואה חשבון משחררת אתכם אחת ולתמיד מהחשש הכרוך בעבודה בצורה מחתרתית. עובדים מסודר, ישנים טוב בלילה, אין מפני מה לחשוש, אף אחד לא ילשין עליכם לשלטונות המס.

נושא חשוב נוסף הוא השליטה, כשאתם עובדים בצורה מסודרת ורואה חשבון מלווה אתכם, אין סיכוי שתהיו מופתעים מהדיווחים העתידיים, אתם בשליטה על מה שקורה.

המלצה מקצועית שלי אליכם צרו קשר עם רואה חשבון עם תחילתה של הפעילות העסקית שלכם, אל תחכו שהעסק יגדל, העניקו לעצמכם התחלה מסודרת, באותה נשימה כפי שאתם דואגים להפיק לעצמכם כרטיס ביקור ולוגו לעסק. זו הדרך הרצינית לבנות עסק לתפארת.

ותזכרו אם שילמתם הרבה מיסים זה סימן שהרווחתם יפה, כל הכבוד לכם! מאחלת לכם שתבנו עסק “לתפארת מדינת ישראל” שירוויח ויצליח ויפרנס אתכם בכבוד.

שלכם,
ענת אשד גלזר

שתפו את הפוסט

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שירותי המשרד

הנהלת חשבונות וראיית חשבון

FineNancy

FinanSoul

תכנית עסקית

גיוס הון ואשראי

ניהול כספים במיקור חוץ